web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Svine sú medzi nami

Autor: admin - júl• 17•2021

Národ tak nejak zomkne k sebe, keď sa objaví spoločný nepriateľ, keď je proti komu vystupovať a útočiť, obviňovať ho za naše problémy a žiadať ich kompenzácie. Keď je komu sa vyhrážať a burcovať proti nemu národ. Boli doby, kedy sa dokonca volalo do boja so zbraňou v ruke, kedy bolo treba na takéhoto nepriateľa vojensky zaútočiť, sviňu jednu.

Fascinuje ma, keď v internetovej diskusii čítam, ako za naše ekonomické a spoločenské problémy môžu nejakí poloľudia, svine, ktoré zjedia všetko, čo sa hýbe, lezie, lieta či plazí a potom tu máme covid. Ešte viac ma fascinuje, že takýto polodement so zjednodušeným videním sveta je ochotný si zaplatiť členské na sme.sk, aby tento svoj v podstate krčmový názor vytruboval do sveta. Veď za to mohol mať pár pív!

Alebo to nie je polodement, členské mu platí niekto, kto mu pošepol, čo má do sveta vytrubovať a počíta sa s tým, že na jedného platiaceho provokatéra je tisíc neplatiacich čitateľov, ktorým takto vnukneme myšlienku o spoločnom vonkajšom nepriateľovi a prinajmenšom polovica z nich sa nechá takto prvoplánovo nachytať. A keď sa hovorí o nepriateľovi „tam vonku“, tak sa nehovorí o tom u nás doma. Lebo by sme si museli priznať, že sme debilne volili debilov a preto to u nás vyzerá ako u debilov.

A keď už sme u tých potravín, či skôr potravy. Čo hovoríte na klobásku? Jaterničku? Tlačenku? Držkovú polievku? Držky na paprike? Zajaca na smotane, kurací perkelt? Bažant na víne? Jahňa na ražni, srnčí guláš? Hus s lokšami, kačica s knedľou? Pstruh na modro, vyprážaný kapor, rybacia polievka.

V podstate zjeme všetko, čo pred nami neujde a veľa z toho si chováme doma, aby to ujsť ani nemohlo. Ale na internete budeme vykrikovať kdesi na Východ, čo všetko oni zjedia.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Môžete zanechať reakciu, alebo trackback vašej stránky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.