web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Telefonovanie v aute

Autor: admin - jan• 16•2013

Telefonovanie v aute Vždy ma fascinuje, keď vidím drahé auto a dobre oblečeného vodiča, ako bravúrne vyberá križovatky s jednou rukou na volante a druhou s mobilom pri uchu. Vždy si myslím, že snáď ani netelefonuje, len sa ukazuje, aký je dôležitý, keď „musí“ volať vždy a všade. Keby naozaj potreboval volať, dá sa to aj inak.

Nemyslím handsfree Bluetooth sluchátka do uší, tie naozaj nemusím. Ale telefonovať za jazdy s mobilom pri uchu, a najmä cez mesto viesť auto druhou rukou, mi príde nebezpečné, rovnako ako za jazdy písať SMS či vyťukávať číslo. Aby som mohol prijímať hovory v aute, za tým účelom mám namontovanú takzvanú ťažkú sadu handsfree nokia CK-7w. Spolu s mobilom, ktorý mi prečíta meno volajúceho, ak je v zozname, si môžem nastaviť automatické prijatie hovoru alebo ho príjmem jedným tlačíkom na prístrojovke, ktorým môžem zároveň meniť hlasitosť reproduktora. A samozrejme mi táto sada automaticky stlmí rádio, ak je zapnuté.

Telefonovanie v aute

Telefonovanie v aute

Zavolanie na číslo v zozname je tiež len otázka jedného tlačítka a hlasového povelu mobilu, ktorý umožňuje hlasové vytáčanie. Mobil s handsfree komunikuje pomocou Bluetooth a po nastúpení do auta stačí jedno stisnutie ovládacieho gombíka a mobil je pripojený.

Mnoho nových áut je od výroby vybavené takýmto zariadením, stačí len spárovať mobil a prípadne nakopírovať z mobilu do auta telefónny zoznam. Nechápem preto, ako môžu ľudia nevyužívať tieto dostupné možnosti a radšej riskujú nehodu alebo pokutu. Stojí to za to?

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.

3 komentáre

 1. jankohrasko píše:
  Google Chrome 24.0.1312.52 Google Chrome 24.0.1312.52 Windows XP Windows XP

  podla poslednych prieskumov je uplne jedno ci je mobil pri uchu, alebo v handsfree. pozornost to odvadza uplne rovnako. Dokonca im vyslo ze dva pohariky slivovice su za volantom mensie riziko ako telefonovanie… Neviem ci si nevyhodil zbytocne peniaze na reklamny vyrobok

  • admin píše:
   Firefox 17.0 Firefox 17.0 Windows XP Windows XP

   Posledných 140 tis km za dva roky ukázalo, že telefonovanie s HF neboli vyhodené peniaze, nijaká nehoda ani problém. A ani nijaká pokuta. A že som nevolal málo…
   A to je problém, ktorý aktuálne aj na Slovensku riešime. Pokutovanie.

   • jankohrasko píše:
    Google Chrome 24.0.1312.52 Google Chrome 24.0.1312.52 Windows XP Windows XP

    z teba bude skvely waze klient. 🙂 nevyskusas tuto navigaciu? je zadarmo pre smartfony. Aj policajtov ukazuje, aj ich mozes nahlasit, aj prejdene trasy si pozries na webe a mozes podla toho vykazovat km pre danovy urad. a netreba ziadne mapy kupovat, pretoze aj tie su zadarmo a kazdy si ich moze upravit, ak tam najde chybu. Aktualizacia online, automaticky a 2x do tyzdna.