web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Motorka bezpečne v garáži

Autor: admin - jún• 30•2016

Začiatkom leta som si kúpil motorku. Nič veľkého, hoci mám na to papiere, len už som dlho nejazdil. Taký šikovný stroj, čo sa mi ľahko ovláda, všade ma dovezie a jeho prevádzka nebude drahá. Lenže skôr, ak som mašinu doviezol domov, som musel riešiť otázku, kde ju budem parkovať. Takže som krátko pred tým kúpil v meste garáž. Bola lacná, ale som musel vyriešiť klasický problém týchto garáží: garážové brány.

Jedná sa o staršie stavby, na ktoré sa železné brány vyrábali tam, kde sa dalo. O ich kvalite a najmä bezpečnosti si dnes nemôžeme robiť ilúzie. Ak chcem mať svoju motorku v bezpečí, musím si byť istý, že brána odolá nie len počasiu, ale aj nenechavcom. Vyberal som z výrobcov, ktorí dodávajú priemyselné garážové brány, teda majú skúsenosti s náročným nasadením a teda brána bude odolná a trvanlivá.

Ponuka garážových brán je pestrá, mnohé aj dobre vyzerajú. Dvojkrídlové garážové brány sú klasika, takú som ale nechcel, takže som ju z ponuky vylúčil. Príliš mi pripomína starú bránu a problémy jej otvárania v prípade veľkého snehu v zime, keby som tam chcel parkovať auto. Takže na konečné rozhodnutie mi ostalo vybrať, či sa mi viacej páčia rolovacie garážové brány, alebo sa mi budú lepšie ovládať sekciové garážové brány. Keď som sa pozrel aj na okolité garáže, na ktorých majitelia už brány vymenili, dospel som k názoru, že pre tieto garáže sú najlepšie sekciové garážové brány a vyberal som potom medzi nimi.

Výberom typu brány to samozrejme neskončilo. Ostalo mi zvoliť materiál a dekor. Nechcel som, aby nová brána do garáže priveľmi „svietila“ do očí okoloidúcich. Tak je sivej farby, ako väčšina ostatných brán. Teraz je moja nová motorka v bezpečí garáže za kvalitnou bránou a ja môžem každý deň popoludní si vyraziť na krátky výlet do okolia, k vode, na zmrzlinu alebo na nákup do neďalekého mesta. Prakticky kamkoľvek, aby som mal dôvod sadnúť na mašinu a opustiť mesto.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.