web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Jesenná grilovačka

Autor: admin - okt• 26•2013

Jesenná grilovačka Hoci podľa kalendára by mala byť už dávno zima a jesenné dažde by nám mali znepríjemňovať život, opak je pravdou. Slnečno a relatívne teplo, veď cez deň sa dá chodiť aj bez bundy, nám umožňuje predĺžiť si letné zážitky. Jedným z nich je aj grilovanie s rodinou alebo priateľmi.

Na stretnutia pri grile je aj čas. Všetky jesenné práce v záhrade sú hotové, úroda pozbieraná, ovocie zavarené alebo spracované do kompótov alebo nasušené, víno je už v sudoch, takže sa ľudia môžu stretnúť popoludní a podebatovať, zatiaľ čo sa na grile pripravujú chutné pokrmy.

Výhodou je, ak máte známeho mäsiara. Pripraví vám kvalitné mäso na grilovanie, pri ktorom sa môžete spoľahnúť, že sa naozaj jedná o kvalitné mäso a nie nejakú rýchlokvasenú špongiovú hmotu z veľkochovov. Potom sa nemusíte báť využiť recepty na grilovanie zo svojej obľúbenej www stránky alebo z knihy receptov. Pokrm nepokazíte a bude mať chuť skutočného grilovaného mäsa.

Neviem, ako vy, ale ja mám najradšej krkovičku a aj na letnej dovolenke sa snažím nájsť podnik, kde ju vedia dobre pripraviť. Takže ani doma či u priateľov nikdy neodmietnem naozajstný šťavnatý kus mäsa. Ak je mäso namarinované dostatočne zavčasu a pri grilovaní nie je spečené, je to hotová balada pre ústa. Skutočné nebíčko v papuľke. Každý majster grilu má svoj recept a svoje korenie, ktoré používa a na ktoré nedá dopustiť.

Svoje čaro majú samozrejme aj grilované klobásky. Poctivé, mäsové, bez sóje a múky. Pokiaľ sú s nami malé deti, pre ne griluje párky. Tie doma nevyrábame, ako klobásy, ale stále sa v obchodoch dajú nájsť kvalitné párky, len nesmiete byť leniví čítať na etiketách zloženie.

Výborným doplnkom je grilovaná zelenina, obľubujú ju najmä naše nežnejšie polovičky, ale grilovaná paprika alebo rajčina chutí aj nám chlapom. Súčasné teplo umožňuje ešte stále nechať pár koreňov v záhrade a nejaký ten kúsok na gril sa tam stále nájde. Skvele odľahčia grilované menu.

Vrelo odporúčam obvolať pár priateľov a využiť posledné teplé dni na posedenie vonku pri grile s dobrou partiou. Hoci aj popoludní po práci. Veď dobré jedlo a dobrí ľudia patria k sebe!

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.