Keď sa žena dozvie tú radostnú novinu, že pod srdcom nosí spoločného potomka, nastáva veľká zmena v jej živote. Táto zmena neovplyvní len samotnú ženu, ale aj jej partnera, manžela. Niet sa čo čudovať, to malé stvorenie, ktoré o pár mesiacov príde na tento svet a z domu odíde až keď dovŕši dospelosť, dokáže zmeniť život obom dospelých – maminke a otcovi.
Okrem toho, že budete musieť nakúpiť komplet celú výbavičku (ak ste ju teda nezdedili po sestriných a bratových deťoch), budete si musieť kúpiť farebne zladený detský nábytok a zariadiť tak miestnosť pre toho najmenšieho člena. Aj keď spočiatku bude dôležité, aby ste vo svojej spálni spravili miesto pre detskú postieľku – zo strany, kde spáva mamička. Počas noci tak nebudete musieť behať po spálni a dieťatko budete mať hneď po ruke, v prípade, že bude plakať a bude potrebné ho nakojiť.
V obývačke je potrebné časom urobiť miesto pre detské ohrádky, kde bude váš potomok v bezpečí, zatiaľ čo vy budete variť obed alebo upratovať obývaciu stenu a všetko ostatné v obývačke, poprípade v inej miestnosti. Dieťatko však majte stále na dohľad. Nikdy ho nespustite z očí. Vynikajúcou možnosťou, ako mať svoje dieťatko nestále pri sebe, aj pri bežných domácich povinnostiach, je nosenie v šatkách. Šatky, ktoré mamičkám pomáhajú nosiť svojich potomkov, dieťatku neublížia. Práve naopak, majú neustály kontakt s mamičkou, čo je len dobre.
Príchodom dieťatka do rodiny sa čiastočne zmenia aj vzťahy. Prvoradý bude najmenší člen, čo môže spôsobiť aj žiarlivosť u staršieho súrodenca, možno aj partnera. Ešte pred príchodom dieťatka pripravte na túto zmenu svojich rodinných príslušníkov a počas šestonedelia, keď si mamička s dieťatkom na seba zvykajú, trávte čas len výhradne s manželom a staršími súrodencami malého drobčeka. Možno vás budú rozrušovať také maličkosti, ako zvuky elektrického autíčka. Nenechajte sa však rozhodiť. Buďte vždy pozitívne naladená, pretože vašu náladu vníma aj vaše dieťatko.