web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Aj motorka potrebuje poistenie

Autor: admin - aug• 24•2016

rider Nedávno som písal, ako som si kúpil motorku. Pre jej bezpečnosť som riešil aj garáž. Ale tá funguje len vtedy, keď je motorka v nej. Akonáhle vyrazím na cestu, musím myslieť na možné riziká. A hoci si sám dávam na seba pozor, nič sa nedá vylúčiť. Preto aj motorky musia mať poistenie.

Mám teraz na mysli povinne zmluvné poistenie, ktoré kryje škodu, ktorú by som inému ja spôsobil. Hoci jazdím bezpečne a toto nie je moja prvá motorka, už som ich pár mal a aj som mal nejaké požičané, o motorkároch sa traduje, že často havarujú. Aj keď na nehody najviac doplatia práve oni a ich mašiny, poškodenie nejakého plota či zaparkovaného auta sa vylúčiť nedá. Takže aj keď sa o mne hovorí, že jazdím na motorke opatrne ako žena, samozrejme mám aj ja poistenie motorky na celý rok.

Poistenie motocykla som si vybavil cez internet on-line, takže som ešte aj získal zľavu a cena je taká nízka, že na zimu neriešim dočasné vyhlásenie vozidla, ako jeden môj známy, ktorému sa nechcelo platiť PZP za ten polrok, čo stála motorka v garáži. Mne sa zase nechce dva razy v roku vystávať na dopravnom inšpektoráte kvôli papierovačkám, veď už som ušetril dobrou poistkou.

biker

Okrem jazdenia na motorke ma baví aj starať sa o ňu. Tým ju aj lepšie spoznávam, viem, ako funguje a viem si veľa vecí aj nastaviť či opraviť. Lenže na výlete v Dolomitoch ani nikde inde so sebou nevozím všetko náradie, a ani si neviem predstaviť, že by som si v zahraničí rozložil vercajk a riešil zložitú opravu. Na to mám zaplatenú asistenciu v poistení motorky. Keby sa už dačo pokazilo, chcem sa čo najrýchlejšie dostať do servisu a po opravení motorky, podľa druhu poruchy, buď pokračovať vo výlete alebo sa čo najrýchlejšie vrátiť domov.

Pred nami je asi najkrajší mesiac v roku. Už nebude tak horúco, príroda sa farbí do pastelova a dni sa skracujú. Lenže také lístie na vlhkej vozovke vie byť nebezpečné. Poistenie motorky ma nerobí nezraniteľným, ale keď sa už čosi prihodí, pomôže znášať následky.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.