web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Návšteva lekára podľa dátumu

Autor: admin - dec• 22•2012

bolesť hlavy Tak ako každý človek aj ja občas zájdem k lekárovi. Našťastie skôr na kus reči s doktorom a pre aktualizácie počítača sestričky, takže viac času venujeme chorobám iných, ako mojím. A tak som sa dozvedel aj o sezónnych chorobách bežných ľudí.

Tieto cykly sa podľa lekára opakujú so železnou pravidelnosťou každý rok. V období medzi Vianocami a Novým rokom a tesne po ňom prichádzajú ľudia s problémami žalúdka a v prvej polovici januára sa začínajú objavovať ľudia s úplne inými starosťami. Sviatky sa skončili, na rad prichádzajú starosti, ako to všetko zaplatiť. Veľa ľudí si totiž najmä pod vplyvom „tradície“ a reklamného marketingu naberie rôzne pôžičky, aby si dopriali „bohaté Vianoce“ a po sviatkoch sa začína trápiť, ako to všetko zaplatiť. A tak stavy úzkosti, búšenia srdca, bolesti hlavy a iné podobné končia odporučením pacienta k psychiatrovi.

Kým na prvé problémy stačia nejaké tablety či kvapky na trávenie či proti nadúvaniu, s druhými nie je sranda. Pritom na oba neduhy platí jednoduché riešenie, a to striedmosť. Nepreháňať to s jedlom a pitím, nechcieť zjesť všetko, čo vidíme. A na druhý problém tiež stačí striedmosť. Nechcieť mať všetko, čo ukazujú v reklamných letákoch alebo televíznych spotoch. Ako hovorili staré mamy, prikrývať sa len takou perinou, akú máme.

Na možné problémy v budúcnosti je potrebné myslieť zavčasu, skôr než nastanú. Uvažujte nad tým, keď si zase budete chcieť zobrať pôžičku alebo použiť kreditnú kartu. Aj keď ste zamestnaný, nemusí to tak byť v týchto turbulentných časoch stále, vaša „istota“ má hodnotu dvoch mesiacov. Toľko totiž trvá výpovedná lehota.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.