web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Fico zase rozhadzuje naše dane smerom k zbohatlíkom

Autor: admin - mar• 24•2015

Pred rokmi sa snažila vláda prispieť majiteľovi lyžiarskych vlekov preto, že nepadal sneh. Teraz vláda deklaruje snahu podporiť domáci turistický ruch podporou ľudí, aby dovolenkovali na Slovensku. Každý normálny človek, ktorý v poslednej dobe dovolenkoval na Slovensku chápe, že slovenský turistický ruch potrebuje inú podporu, ako dotácie dovolenkárom z daní občanov. Kto teda tie dotácie potrebuje a kto ich dostane?

Slovenský turistický ruch má dva hlavné problémy. Prvým je, že sem, na Slovensko, nechcú chodiť turisti zo zahraničia. A druhým, že na Slovensku nechcú tráviť dovolenku ani Slováci. Pokiaľ niekto nevidí súvislosti a spoločné znaky dôvodov, prečo tomu tak je, je buď sprostý alebo manipulátor.

Priehrada Dedinky

Slováci vraj radšej trávia dovolenku pri mori.

Kto si myslí, že si Slováci vyberajú more a nie hory len preto, že majú radi more a nemajú radi hory, nech zdvihne ruku. Len sa nehláste všetci naraz 😀

Z ktoréhokoľvek kúta Slovenska na jeho najvzdialenejší kút je oveľa bližšie, ako z juhu Slovenska na Jadran alebo k Čiernemu moru z Východu. To fakt ľudia tak milujú more, že sa trmácajú dlhé hodiny a hodiny autobusom alebo autom cudzou krajinou, za drahý benzín a drahé diaľničné poplatky, než by dovolenkovali v slovenských horách alebo pri slovenských jazerách?

HotelPriehrada-04

Rozdiel je v kvalite služieb. V prístupe ľudí k hosťom. V kvalite ubytovania, reštauračných služieb, v kvalite ciest. Všetci, čo nedávno dovolenkovali na Slovensku a nepatria k „horným desať tisíc“, tak vedia o kvalite služieb svoje. Rozbité cesty, mizerná obsluha v reštauráciách, neudržiavané turistické značenie, mizerná kvalita ubytovania, špinavé verejné záchody a drahé parkovanie áut. O dostupnosti dovolenkových destinácií autobusom alebo vlakom a ich čistote a kvalite ani nehovoriac.

Dedinky-48

Načo je potrebné dávať Slovákom dovolenkové šeky, keď to nevyrieši kvalitu služieb, teda toho, čo je najväčšou príčinou, že Slováci na dovolenku zo Slovenska zutekajú?

Pavučiny sú všade

Pavučiny sú všade

No preto, aby dovolenkári, ktorý by si zo svojho platu dovolenku dovoliť nemohli, išli dovolenkovať do JaT veľhôr. Skrátka aby sme sa všetci poskladali opäť na drahé hodiny alebo novú jachtu niekomu, koho by slušnej spoločnosti popravili za vlastizradu.

Ak je problém v tom, že Slováci zo slušnej práce na dovolenku nenašetria, treba sa postarať o zvýšenie platov. A tie kecy o produktivite si strčte kúsok od vrecka. Produktivita práce u nás nie je nižšia, ako v iných krajinách, len nás naši mocipáni zdierajú viacej, ako by im to dovolili v inej krajine.

Ak je problém v tom, že Slováci aj tak dovolenkovať na Slovensku nechcú, treba sa postarať, aby chceli. Napríklad tým, že z našich daní opravíme rozbité cesty. Že nebudeme dotáciami deformovať konkurenčné prostredie. Že nedovolíme, aby nás parkovanie auta v turistickej oblasti stálo viac, ako obed v reštaurácii. Že podporíme konkurenčné prostredie, ktoré zvýši tlak na kvalitu služieb a zníženie neadekvátnych cien. A nie zavádzanie registračných pokladní pre ľudí, ktorí prenajímajú šesť postelí v dvoch izbách podkrovia svojho domu…

Ja verím, že tlak verejnosti zastaví túto Ficovu predvolebnú kampaň za naše peniaze. Slovensko si zaslúži skutočnú podporu rozvoja domáceho turistického ruchu a nie túto paródiu, ktorá turizmu ešte viac poškodí a odčerpá zdroje, ktoré sú potrebné práve na tie cesty a parkoviská, verejné WC a iné služby, ktoré turisti na Slovensku zúfalo potrebujú. Až potom môžeme platiť drahú reklamu na Eurosporte a dúfať, že Slováci nebudú zo Slovenska utekať aj za prácou aj za dovolenkou.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.