web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Dovolenka v Nízkych Tatrách v rodinnom penzióne

Autor: admin - jún• 24•2014

Zase prišiel čas, kedy si vyberám dovolenku, a napadlo ma, že dovolenkovať budem doma, na Slovensku. Bohužiaľ, plánovaná dovolenka s priateľmi sa nekoná. Vybrali sa k moru a my sa radšej budeme bicyklovať v prírode. Zapáčili sa mi apartmány Jasná.

Nepatríme k ľuďom, čo sa opekajú pri mori, nechceme sa trepať lietadlom do uzatvoreného resortu kdesi v Egypte v púšti, kde sa celá dovolenka koncentruje na váľanie sa na pláži a jedenie a pitie čohokoľvek, lebo je to zadarmo „all inclusive“ za plotom, stráženým vojakmi, pre istotu. Oveľa radšej s priateľkou máme cyklotúry po okolí, spoznávanie krásnej prírody a to nás baví. Ale po vlaňajšej otrasnej skúsenosti v Slovenskom raji som si povedal, že tentoraz navštívim takú oblasť, kde sa o to niekto aj stará a kde budú služby na úrovni. Preto som vybral apartmány Jasná v srdci Demänovskej doliny.

Dispozícia a vybavenie sa mi zapáčilo hneď, ako som zadal vo vyhľadávači ubytovanie jasna. Dva objekty disponujú dvoj, troj a mezonetovými štvorizbovými apartmánmi a sú vhodné aj pre rodiny s deťmi aj pre samostatné páry. Dva apartmámy oproti sebe pre manželské páry by boli ideálne pre nás a našich priateľov, keby cestovali na dovolenku s nami. Každý by mal súkromie a pritom by sme boli spolu a spolu mohli podnikať cyklotúry do prekrásnej doliny pod Chopkom. A inokedy zase zájsť do Aquaparku Tatralandia.

Ale nie iba pre športovcov je výhodné toto ubytovanie, Demänovská dolina je vhodná aj na nenáročnú pešiu turistiku. Krátku túru môžete zakončiť s pomocou lanovky na Chopku, stanica je pár kilometrov od tohto penziónu s rodinou atmosférou. A ak vaše dieťa je z túr v Demänovskej doline unavené, zdarma vám tu požičajú kočík alebo iné detské vybavenie. Veď kto by už vozil na dovolenku aj detskú vaničku, že?

Slovensko ponúka nespočet možností na kvalitnú dovolenku, kde si oddýchnete od každodenných povinností a načerpáte nových síl. A nemusíte za nimi cestovať ďaleko, aby ste po návrate z dovolenky potrebovali dovolenku na zotavenie zo spiatočnej cesty. Skúste dovolenku v Demänovskej doline.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.