web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Vari som teplomer?

Autor: admin - máj• 06•2024

Tento týždeň ma oslovila v záhrade susedka. Musím uznať, že ma to prekvapilo. Jednak už veľmi dávno sa nestalo, že by ma oslovila žena ako prvá, jednak naozaj nie je môj typ. A hneď, ako mi položila svoju otázku, som si spomenul na jeden starý vtip.

V Prešove v Toryse pláva žena a z brehu na ňu volá starší pán:
„Studená je?“
Žena si ho nevšíma a pláva ďalej. Chlapík svoju otázku zopakuje:
„Tá voda je studená?“
Žena ho stále ignorujúc robí svoje pravidelné tempá proti prúdu. Keď ale nástojčivo tretí raz pánko zopakuje svoju otázku, prestane, otočí s ak nemu a hovorí:
„Pane, mňa už za všeličo považovali, dokonca aj za kurvu, ale nikdy nie za teplomer.“

Chodím si tak medzi stromami a pozorujem jarný vývoj, keď počujem nástojčivé volanie onej ženy. Spadla, ublížila si, stalo sa niečo? Pomedzi stromy, ktoré sú už olistené tak, že chvalabohu cez ne nevidno ani k jedným susedom, sa blížim k plotu a vidím, ako ona susedka volá smerom ku mne. Slušne ju pozdravím, ako ma otec vždy učil a ako odpoveď dostávam otázku:
„Bude ešte mrznúť?“

Ako prvé mi prebleskol hlavou ten vtip, ale snažil som sa nezasmiať. Nie na tom vtipe, ale že táto pani, ktorej manžel sa hrdí, ako sú oni technologicky vybavení a samsungácke pípnutia esemesiek sa u oboch nedajú prepočuť, tomu ani stromy nezabránia, akú majú perfektnú meteostanicu a na milimeter prsne vie, koľko napršalo a koľko bolo stupňov v noci, ktorý vie na koľko percent bude dážď a kedy a tomu prispôsobuje pravidelné polievanie celej záhrady, sa pýta mňa, či ešte bude mrznúť. Ako ja chápem, že jej muž je už týždeň v špitáli na plánovanej operácii nedostatku pokory, dokonca som nedávno s úsmevom prešiel aj to, že jej vydeľuje peniaze na kozmetičku a kaderníka, ale že v smartfóne popri fejsbúku, a teda aj dát, nemá predpoveď počasia alebo si nevie pozrieť nejakú stránku, kde sa to predpoveďami aj pre jednotlivé lokality len hemží?

Alebo len uznala, že hoci jej manžel je podľa nej osobnosť, lepšie vedomosti a informácie mám ja? Ale ako vravím, je o desať rokov staršia a nie je môj typ. Hlúpe ženy nikdy neboli bez ohľadu na veľkosť poprsia.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Môžete zanechať reakciu, alebo trackback vašej stránky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.