web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Udreli zimy

Autor: admin - júl• 27•2015

Aspoň teda mám taký pocit tento týždeň. Najskôr nás dva týždne sužovalo leto s teplotami vysoko nad 30 stupňov a takmer cez noc sa ochladilo tak, že dnes mám na teplomeri ani nie dvadsať stupňov. Celý deň predtým pršalo a fúkal silný vietor a ako keby som bol dnes v inom svete.

V priebehu dvoch týždňov sa teplota v byte vyšplhala až na 28 °C cez deň, v noci sa nám podarilo vetraním ju znížiť na 26 stupňov, aby sa nasledujúci deň opäť vyšplhala na dvadsať osem. Aj preto som najviac práce urobil zavčas ráno a potom podvečer. Robil som ako športovci, dvojfázovo 😉 A poobede som si trochu zdriemol, takže mi nerobilo problém vstávať okolo šiestej ráno a vrhnúť sa do práce a večer pracovať do polnoci, pretože v týchto obdobiach bola tá správna aero atmosféra.

Po celonočnom vetraní je dnes v byte 25 °C. Normálne som si musel svoje domáce kraťasy a tielko prezliecť za tepláky a obľúbené tričko, ako sa pocitovo ochladilo. Však teplomer v noci ukazoval vonku 14 stupňov. Neskutočné také teplotné rozdiely za tak krátky čas.

V každom prípade sa bude dať konečne ísť do mesta bez toho, že by človek „preskakoval“ z jedného tieňa do druhého, aby to zvládol a na obed alebo kávu si vyberal len reštaurácie s klimatizáciou, lebo aj na terase sa dalo sedieť pri pivku až po ôsmej večer.

Podľa aktuálnej predpovede až do konca týždňa teplota vonku neprekročí 25 °C a slnka si užijeme málo. Aspoň trochu vychladnú prehriate budovy na rozumnú mieru. Ľahšie sa nám potom budú zvládať teploty, ktoré opäť dorazia k nám.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.