web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Štátu naozaj tečie do topánok, vŕši sa na študentoch

Autor: admin - apr• 17•2014

Médiami prebehla informácia, že niektorí študenti v snahe získať sociálne štipendium podvádzali. Slovenskí úradníci tento problém vyriešili, tak ako blbí úradníci vždy, po svojom.

Sprísnia podmienky na získanie sociálneho štipendia. Ako keby už teraz tie podmienky neboli dosť prísne.

Ako keby sprísnenie podmienok na získanie štipendia zabránilo podvodom pri jeho získavaní. Podvodom pritom zabráni len prísne potrestanie toho, kto podvádzal, prípadne vylúčenie zo školy.

Buď sú štátni úradníci totálne sprostí, alebo. Áno, B je správne. Úradníci nie sú sprostí, len za sprostých majú nás. Alebo skôr väčšinu voličstva, teda pivných štamgastov, zapíjajúcich svoju frustráciu z nezamestnanosti. Štát jednoducho nechce prispievať na štipendiá študentom, či skôr študentom z chudobných rodín. Môže im tak zabrániť študovať a zlepšiť tak svoju sociálnu situáciu aj závislosť od štátu. A to je neprijateľné, aby medzi elitu, medzi zbohatlíckych synáčikov a dcérenky, sa dostal nejaký naozaj šikovný, ctižiadostivý, len z chudobných pomerov pochádzajúci študent.

Takže sa vymyslí dôvod, napríklad podvody, a namiesto potrestania vinníkov, čo by bolo logické a legálne v demokratickom štáte, využijú situáciu na selekciu. A možno tú situáciu vopred pripravili, či už prípravou zlých zákonov, zlých mechanizmov overovania a kontroly alebo toleranciou prvých podvádzaní, aby potom mohli priškrtiť kohútik.

V demokratickej spoločnosti nie je možné jednotlivcovi alebo skupine zakázať napríklad študovať. No je možné mu ekonomickými opatreniami štúdium tak skomplikovať, že to nechá sám. Už by bolo načase usporiadať aj na Slovensku nejakú defenestráciu.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.