web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Sedenie namáha chrbát. Nemusí.

Autor: admin - feb• 10•2016

Pracovať v kancelárii nie je med lízať, hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že je to pohodlná práca na teplom miestečku. Nedostatok pohybu počas dňa, sedenie takmer v jednej polohe nad stolom, alebo s upreným pohľadom na monitor počítača so sebou nesie isté zdravotné riziká.

Na prvý pohľad často viditeľné zaobľovanie postavy a menej viditeľné, no o to bolestivejšie ochabnutie svalov, sprevádzané ďalšími zdravotnými komplikáciami v oblasti chrbtice, zvlášť platničiek. Naše telo skrátka nie je stavané na trvalé sedenie. Prospieva nám pohyb. Ak nerátame behanie po úradoch, lietanie na schôdzky a výlety do nákupných centier, tak bežný moderný človek toho pohybu veľa nemá. A nie každý si môže dovoliť v práci dať si pauzu, vstať od počítača a ísť sa poprechádzať na chodbu vždy, keď cíti, že jeho chrbát už toho začína mať dosť.

Pre takých sú tu podložky na stoličku Dynasit. Keď už musíte sedieť, seďte tak, aby ste neubližovali svojmu chrbtu a neboli z toho unavení. Keď si totiž sadneme, uvoľníme podvedome svaly okolo stavcov chrbtice, tie začnú prenášať váhu nášho tela na platničky, ktoré sa vydúvajú do bokov a tlačia na nervy a svalstvo. Zápal a následná bolesť je tu raz-dva, v neskoršom veku často aj výhrez platničky. To už býva bolestivá záležitosť, kedy sa často operácii nedá vyhnúť.

Ako teda presvedčiť svalstvo, aby aj pri sedení bolo stále napnuté, držalo naše telo vzpriamene a udržiavalo chrbticu v správnej polohe? Aké je to správne, zdravé sedenie? Práve na to slúžia vzduchom plnené dynamické podložky na stoličky. Aj keď sedíte, podvedome stále trochu udržiavate rovnováhu tela, chrbtové svalstvo neustále pracuje a tým zaisťuje správnu polohu stavcov a platničiek.

Vedľajším efektom je, že pri práci svaly spaľujú energiu a tým zabraňujú usadzovaniu tukových vankúšikov tam, kde by ste ich istotne nechceli. Skrátka pri použití dynamickej podložky sedíte a chudnete, a ešte robíte niečo pre svoj chrbát. Fitko po práci môžete kľudne vynechať Je veľký predpoklad, že vám vašu podložku na stoličku budú kolegovia závidieť a tiež ju budú chcieť. Aby ste si ich nepomýlili, kúpiť sa dajú v rôznych farebných vzoroch, ale navrhnúť si môžete aj tú svoju. Aby bolo každému jasné, kto tu sedí zdravo.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.