web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Prvý cyklovýlet 2013

Autor: admin - apr• 29•2013

Prvý cyklovýlet 2013 Vzhľadom na operovanú chrbticu pred takmer dvomi rokmi som na tohoročný prvý výlet na bicykli (a druhý od operácie) čakal veľmi netrpezlivo. Mal dať odpoveď na otázku, ako som na tom s kondičkou a čo na bicyklovanie povie môj chrbát.

Vlani na jeseň som stihol akurát jednu „etapu“ dlhú 15 km. Počasie sa toho roku prehuplo zo zimy rovno do leta, takže som bol rád, že bicykle mám pripravené, stačilo len dofúkať kolesá. Kombinácia voľného času oboch nás doma a prijateľného počasia sa naskytla v sobotu 27. apríla a tak sme neváhali a obaja sa rozhodli podniknúť prvý výlet na bicykli po okolí.

Keďže obaja máme svoj problém s platničkami, dosť veľa som hľadal po internete, ako sú na tom s bicyklovaním ostatní rovnako postihnutí. Skončilo sa to remízou, jedna polovica tvrdí operovaných na L5 S1, že ich po bicyklovaní chrbát bolí viac, ale neprestávajú sa venovať svojmu koníčku, a druhá polovica tvrdí, že im jazda na bicykli pomáha udržiavať chrbát v dobrom stave a bez bolesti. Skonzultoval som to začiatkom apríla s neurochirurgom, ktorý ma operoval a ktorý sa o nás aj teraz stará, a došli sme k záveru, že to musíme len vyskúšať. Ak bude všetko OK, uvidíme sa na kontrole na jeseň, ak sa vyskytne niečo akútne, mám na neho mobil a vyriešime to, či už ozonoterapiou alebo operačne.

Tak s takýmito pocitmi som si spustil sedačku trochu nižšie, nech mám o málinko vzpriamenejší posed, skontroloval brzdy a naplnil fľaše s vodou. Na benzínke som dofúkal oba horské bicykle na mäkko, teda len na tri atmosféry a vyrazili sme do blízkeho okolia, aby to bolo neďaleko, ak by nás bolo treba doviezť domov autom.

Dopadlo to skvele. Kondične síce nič moc, v druhom tiahlom stúpaní som pár razy zliezol dole, čiastočne preto, že lýtka veľa nevládali, čiastočne preto, že sedieť na sedačke mi už bolo nepohodlné aj napriek cyklokraťasom s gélovou vložkou. Chrbát sa skrátka ozýval a radšej som si dal pauzu skôr, ako to bude bolieť silne.

Celkove sme urobili 22 km. Bicykle fungujú napriek svojmu veku veľmi dobre, aj keď nejaké mušky by sa už našli. Asi ich fakt toho roku vymením za niečo novšie. V sobotu večer sme obaja cítili takú príjemnú telesnú únavu, ale žiadnu bolesť, tá neprišla ani v nedeľu. Takže by to asi ísť mohlo. Ak sa nepokazí počasie začiatkom mája, bude fajn využiť oba dva sviatky v strede týždňa v kombinácii s niektorým víkendovým dňom a nabrať tak trochu stratenej kondície aj naučiť zase zadok bicyklovému sedadlu 😉 Aby sme v lete opäť mohli na dovolenku do Čiech do niektorého z cykloturistických rajov.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.