web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Každý deň je inak hnusne

Autor: admin - dec• 23•2023

Je radosť byť vonku, keď je pekné počasie. Na druhej strane sa hovorí, že nie je zlé počasie, len zle oblečený turista. A hovorí sa to aj o záhradkároch či cyklistoch. A určite aj o iných aktivitách. No ale aj tak mám pocit, že týždeň pred Vianocami bolo fakt hnusne.

Každý deň som sa vybral na vidiecku chalupu. Skontrolovať stromky, či ich nenapadla srnčia zver, či sú ploty v poriadku, prebehnúť sa so psíkom. Zakúriť si v chatke, dať si obed. A po zotmení hurá do vykúreného domu. V stredu bolo celý deň okolo nuly, pri zemi občas už mrzlo. Zima aj keď bez snehu. Keď som sa vrátil domov, konštatoval som, že je dnes fakt hnusne.

Vo štvrtok som si tiež neodpustil svoju dávku pobytu v prírode, hoci som vedel a videl, že prší. Čo už, čiapku na uši a na ňu kapucňu nepremokavej teplej bundy, ktorú vlastne nosím takmer celú zimu. Len sme obmedzili rozsah prechádzky so psom, oveľa radšej ostal ležať na terase pod strechou, keď som sa vybral raz na onú raz na druhú stranu obzrieť areál. Keď som sa vrátil domov do tepla, tak som konštatoval, že ak včera bolo hnusne, tak dnes bolo fakt hnusne.

V piatok malo byť bez dažďa. Pršalo už pred obedom, tak som posunul odchod o jednu hodinu a dopísal článok. Stihol som prísť krátko predtým, ako kuriér doviezol nové senzorové solárne svietidlo, kúpené v zľave 😉 Po jeho odchode začalo znova pršať a keď na chvíľu prestalo, silno fúkalo. Prechádzky po gazdovstve som prekladal teplým obedom vo vykúrenej miestnosti, doplnil kávou a aj som si ľahol. Čo sa dá robiť, keď leje a fučí? Aj tie prechádzky som radšej obmedzil a delil do malých kúskov. Pes ten radšej ležal na terase a nechápavo pozeral, ako sa môžem ísť v takom psom počasí prechádzať. Domov som sa vracal so slovami, že dnes bol apríl a fakt hnusne.

Je sobota a vonku fučí studený vietor. Už tri dni nemrzne, ale zima je. A hoci dnes nemá pršať, už stihlo aj snežiť. Ani dnes som si neodpustil pobyt v prírode. Som dobre oblečený a dobre obutý, nebojím sa, lebo to mám odskúšané, že zmoknem alebo prechladnem. A mám sa kde schovať do sucha a tepla.

Každý deň je tu inak hnusne, ale chodím sem rád. Je to moja príroda.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Môžete zanechať reakciu, alebo trackback vašej stránky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.