web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Ide pri Sputniku o bakšiš?

Autor: admin - feb• 20•2021

Tento týždeň sme si užili v médiách prestrelky politikov o tom, či sa na Slovensku bude alebo nebude používať ruská vakcína Sputnik V proti covid-19. Vyjadrenia politikov, ktorí nákup tejto vakcíny podporovali, ako aj tých, ktorí boli vehementne proti rozšíreniu portfólia zbraní proti Matovičovej hnusobe, vzbudzujú viac otázok, ako odpovedí. Ide o peniaze? Čie? A komu vlastne?

Že ide v prvom rade o peniaze, mohlo byť jasné už vtedy, keď sme boli informovaní o pretekoch, ktoré farmaceutické firmy spustili v snahe dodať vakcínu ako prvú a predať ju vládam. Keby ju ponúkali jednotlivým občanom, zrejme by utreli hubu ako u vakcín proti chrípke. Tak sa spustila schéma centrálneho predaja vládam, ktoré si neskôr tieto peniaze vyberú od občanov zvýšenými daňami a odvodmi. Ako už niekoľkokrát v minulosti.

Tento predpoklad podporili aj vládni politici debatou o vakcíne Sputnik V z Ruska. Najmä tým, že namiesto debaty o kvalite vakcíny, jej vedľajších účinkoch a efektívnosti sa zvrhla debata na to, či je vakcína schválená alebo nie. Respektíve či je schválená Európskou liekovou agentúrou. Ako keby to bol Boh na Zemi.

Keď chcete doviesť do EÚ nejaký priemyselný výrobok, ktorý vyžaduje schválenie či registráciu alebo akýkoľvek druh povolenia, stačí to absolvovať v niektorej z členských krajín a dokument je platný aj v ostatných členských štátoch Únie. Nechápem preto, prečo bábkoherečka Remišová tak afektovane bránila schváleniu vakcíny Sputnik V pre použitie na Slovensku poukazom na to, že vakcína nie je schválená práve Európskou liekovou agentúrou. Vari my nemáme svoje vlastné štátne orgány s kompetenciou rozhodovať o kvalite a prípustnosti lieku? Vari je ŠÚKL len agentúrou pre pokutovanie lekární?

Nakoniec sa dozvieme, že keď vakcínu neschváli vláda, schváli ju minister zdravotníctva. WTF? Tak čo to neurobil hneď na začiatku? Načo bolo celé to divadlo? Zabaviť občanov? Alebo sa jednalo o vyjednávanie, kto kedy komu koľko? Alebo čo si máme o tom myslieť? A kde zostal pacient, človek? Vraj si nemôžeme dovoliť robiť z ľudí pokusných králikov, vraví pani politička. A to očkovanie na učiteľoch bolo potom čo? Z cca 20 tisíc očkovaných podľa niektorých prameňov tri tisícky s vedľajšími účinkami? Vraj je to normálne a bežné? V takom počte a v takom rozsahu? To fakt? A v ktorej dimenzii, páni politici? Vakcína má chrániť proti ochoreniu, ktorého príznaky sú okrem iného nádcha, teplota, kašeľ a kýchanie. A ak sú vedľajšie účinky teplota, nádcha, kašeľ a kýchanie, tak načo sa potom očkovať? Čo sme tým dosiahli? Ja to nechápem, vy áno?

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.

One Comment

  1. admin píše:
    Firefox 56.0 Firefox 56.0 Windows 7 Windows 7

    Úplne iný názor na vec má Roman Michelko https://www.youtube.com/watch?v=mIPuKrsuZEA Podľa neho ide o pozíciu v koalícii a o znemožnenie pyšnej Princeznej