web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Firma na žalúzie a rolety rastie

Autor: admin - jún• 02•2013

Firma na žalúzie a rolety rastie Vždy sa zaujímam, ako sa darí firmám, s ktorými spolupracujem a kam smerujú. Nie inak tomu je aj pri firme, ktorá dodáva Markýzy venkovní výsuvné a ostatnú tieniacu techniku. Pretože ak si raz vyberiem dodávateľa, tak sa rád na neho obraciam v prípade spokojnosti aj pri ďalších podobných zákazkách a preto mi záleží na tom, aby jej rozvoj bol trvalo udržateľný, aby nemala vysokú fluktuáciu pracovníkov a aby sa vždy dalo spoľahnúť na kvalitu jej výrobkov a v neposlednom rade aj na dobrú cenu.

Preto ma potešila informácia, že firma Univers zakúpila pozemok, susediaci s ich prevádzkou a po demolácii starých budov aj za pomoci eurofondov rozšíri v nových objektoch výrobu na dvojnásobok. Čo bude znamenať dve veci. Zvýšenie dostupnosti ich výrobkov, ako sú markýzy, rolety či žalúzie a súčasne aj zvýšenie počtu pracovných miest v okolí Kladna, kde má firma svoju výrobnú základňu. A samozrejme aj viacej pracovných príležitostí pre montážne firmy, ktoré jej produkciu montujú zákazníkom.

Je zaujímavé, že v čase, kedy sa kdekto sťažuje na krízu a nedostatok peňazí, sa nájdu spoločnosti, ktoré expandujú, rozširujú výrobu a stále majú dostatok zákaziek. Zrejme je to preto, že sa snažia udržať vysokú kvalitu svojich výrobkov ale pritom aj dobrú, nie vysokú cenu, za ktorú svoju produkciu predávajú. To vedia zákazníci oceniť.

Spomínal mi môj známi zo Západných Čiech, ktorého zvyknem navštíviť počas dovolenky, že keď rekonštruoval svoj dom, hľadal dobrého dodávateľa pre garážová vrata. Plzeň je mesto, kde je dosť firiem a firmičiek, ale zaujímala ho okrem dobrej ceny aj ešte lepšia kvalita výrobkov a dobré meno firmy. Vyradením dodávateľov s veľmi zlým menom a zlou kvalitou produkcie a potom vynechaním dodávateľov s vysokou cenou za ich výrobky už veľa možností neostalo. Takže zvolil osvedčeného dodávateľa a je spokojný. Aj s cenou, aj s kvalitou aj s termínom dodávky.

Garážové vráta sekčné alebo lamelové, rôzne druhy povrchových úprav už od výroby a k nim prislúchajúce možnosti pohonu vrátane elektrického s možnosťou diaľkového ovládania, to sú veľké devízy, ktoré ocení najmä starší človek.

Kladno je predsa len bližšie hlavnému mestu a tak je veľmi pravdepodobné, že zo zvýšenej produkcie po dokončení nových výrobných hál budú profitovať nároční zákazníci z Prahy. Stále tu idú na odbyt predokenní rolety. Praha ich spotrebuje veľké množstvo. Jednak do stále pribúdajúcich novostavieb bytových domov, jednak do pokračujúcich rekonštrukcií staršej bytovej zástavby. Najmä v súvislosti s výmenou starých okien za nové plastové.

Predpokladám, že v nových halách bude možné pružne meniť výrobný program spoločnosti Univers podľa aktuálneho dopytu zákazníkov. Veď dodávajú naozaj veľa druhov tienenia pre rôzne druhy objektov. Od bytov v bytových domoch, cez rodinné domy a malé reštauračné prevádzky a samozrejme sa venujú tieneniu interiérovému aj vonkajšiemu. Žalúzie interiérové hliníkové, vonkajšie žalúzie, markýzy, predokenné rolety, garážové vráta…

A v časoch neustáleho prepúšťania vo firmách s menej schopným manažmentom hrá nezanedbateľnú úlohu aj stabilizácia pracovných síl. Ľahko je prepustiť vyškolených zamestnancov, keď sa firme nedarí, len či sa ich podarí získať späť, keď sa firma znova rozbehne? Preto prezieravá hospodárska politika firmy je neoceniteľná. Trvale udržateľný rozvoj má veľký vplyv aj na kvalitu výroby a tým vlastne umožňuje udržiavať nízke náklady aj bez prepúšťania. Šikovné firmy v kríze investujú. Tak ako Univers.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.