web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Ako sa staval SuperObchod

Autor: admin - jan• 09•2013

A je to Nejedna úspešná firma začínala ako garážová firma. Čím rozhodne nechcem povedať, že SuperObchod úspešnou firmou je, to určite nie. A rozhodne neplatí, že každá garážová firma musí byť úspešnou. Aj keď chce. A tak aj SuperObchod sa rozhodol, že si svoju prevádzku zväčší a rozšíri. Zainvestuje na úver do odkúpenej starej budovy.

Keď už boli plány na svete, začalo sa stavať. V jednej časti bežala hygienicky náročná prevádzka, v druhej búracie a stavebné práce. Na ich realizáciu bola vybraná firma „z blízkeho okolia, aby sme nedávali prácu cudzím“, podľa slov najvyššej autority v rodine aj firme. Čo si o tej stavebnej firme mysleli konkurenti či stavený dozor, to buď nevedeli, ale ani vedieť nechceli.

Zhodou okolností, počas výstavby sa v okolí realizovali dve stavby, takže kto chodil po chodníku okolo, mal ako na dlani porovnanie výkonnosti a efektívnosti. Vedľajšia, porovnateľne veľká budova, tiež malej obchodnej firmy, vyrástla za pár mesiacov. Začala sa stavať podstatne neskôr, ako nový SuperObchod, a zarábať začala podstatne skôr, ako SuperObchod. Zrejme tiež bola financovaná leasingom, ale nezruinovala majiteľa. Vybral si totiž konkurenčnú firmu. Založili ju ľudia, ktorí odišli po veľkej privatizácii z firmy, ktorú ako dlhoročný a zaslúžilý pracovník, nominovaný z okresu, riadil práve majiteľ stavebnej firmy, ktorá budovala SuperObchod. Len neviem, či výraz „budovala“ je adekvátny.

Keď totiž začali stavať naproti cez cestu supermarket, stavba, kde všetko malo svoj crvkot a bolo radosť sa na to pozerať, nezaháľali ani ľudia z „A je to“, ako boli pokrstení umelci, stavajúci SuperObchod. Každé ráno sa opreli na poschodí o nedokončené okná, ktorých múry mali tú správnu výšku, a pozerali sa cez cestu na stavbu obchodu a komentovali: „Kuva, to je firma! Tí robia!“

Aby dohnali štúdiom konkurencie stratený čas, zemné práce im pomáhal s lopatou realizovať aj spolumajiteľ SuperObchodu. Robil s robotníkmi, aby sa všetko včas stihlo. Nestihlo, tak o rok… Nevadí, dlažba na chodníku pred vstupnými dverami chýba už piaty rok. Možno preto, že museli prerábať schodisko, do ktorého zamurovali na prízemí vstup…

A je to

A je to!

Keď už sa zdalo, že stavba sa chýli.. nie nebojte sa, nie k zemi, ku zdarnému koncu a prevádzka SuperObchodu bola presťahovaná do nových priestorov, bola pokrstená. Na poschodí totiž ľudia z „A je to“ montovali kuchynskú linku a keďže plastová rúra trčiaca zo steny im zavadzala, tak ju jednoducho odrezali aj s vekom. To, že je to odpadová rúra k drezu a na druhej strane steny je funkčné umývadlo, predsa nemohli vedieť. Keď sa na prízemí v novučičkej predajni začala valiť voda zo stropu, to už boli zo stavby preč.

Ozaj, to som vám vravel, že zbíjačkou rozbili potrubie podlahového kúrenia, keď hľadali chybu na vodovodnej rúre? Že pozrieť sa do výkresov? To nerobili ani v bývalej firme súčasného šéfa, odkiaľ ich nový riaditeľ aj pre iné kiksy povyhadzoval.

S vodou to títo stavbári ale vedia. Keď sa im ani na tretí pokus nepodarilo dať doporiadku vodotesnosť dlažby terasy na poschodí, navrhli majiteľom SuperObchodu, že by si mohli dať urobiť nad terasou striešku….

Skrátka SuperObchod je firma, ktorá vie perfektne riadiť a organizovať všetky svoje záležitosti a vyberá si k tomu len tých najlepších partnerov.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.