web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Výplata zase nebola

Autor: admin - apr• 08•2013

Dobrý veľkonočný darček dostali od SuperFirmy jej zamestnanci. Aby neminuli veľa peňazí za nezdravé pokrmy a podradné voňavky, rozhodla sa SuperFirma, že im pomôže.

Takže kto čakal za február koncom marca výplatu, nedočkal sa. Pár ľudí síce dostalo na účet časť platu, ale tí, ktorí čakali na hotovosť, utreli hubu. A aby sa úspora ešte viacej prejavila, nedostali ju ani po Veľkej noci. Aspoň nie ten prvý týždeň.

Aj keď aby som bol úplne presný, pár ľudí, dohodárov, dostali. Asi tretinu platu, stovku eur. V tejto súvislosti by sa patrilo položiť si otázku, ako je to s odvodmi do Sociálnej a zdravotných poisťovní, či SuperFirma odviedla do fondov to, čo zrazila na výplatnej páske zamestnancom. Aby sa nestalo, keď o pár rokov budú chcieť ísť do dôchodku, že zistia, že im pár mesiacov v Sociálnej poisťovni chýba. Alebo že im odmietnu vyplatiť podporu v nezamestnanosti pre chýbajúce platby do fondu.

Sociálna poisťovňa umožňuje nahliadnuť do osobného účtu poistenca, ale len do konca apríla za minulý rok. Čo nerieši súčasnú aktuálnu situáciu budúcich bývalých zamestnancov SuperFirmy, ktorí sú, alebo onedlho budú, vo výpovednej lehote.

Údajne mala byť výplata prvý aprílový týždeň, majiteľ sa tak vyjadril. Len zabudol, že si posledného dňa v mesiaci banky stiahnu z účtov splátky úverov. Takže nejak na mzdy neostalo. Pochybujem však, že neostalo jemu na tradičnú veľkonočnú lyžovačku alebo na naftu do auta.

Mňa sa našťastie už tieto problémy netýkajú. Ukončil som svoj dlhodobý kontrakt so spoločnosťou a opäť som freelancer „na plný úväzok“.

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.