web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Intranet na internete?

Autor: admin - feb• 05•2013

Intranet na internete? Tak ako je internet zdrojom informácií pre každého, rovnakú službu môže robiť intranet pre zamestnancov firmy. Odpadá kopa papierov, obežníkov, príručiek či zoznamov. No ale aby bol celý intranet kompletne prístupný komukoľvek na internete?

Tak s takým nápadom prišiel šéf oddelenia IKT v SuperFirme. Namiesto toho, aby v rámci firemnej siete inštaloval nejaký redakčný systém a pomocou neho zverejňoval potrebné informácie pre všetkých zamestnancov v SuperFirme, tak na webovej prezentácii vytvoril priečinok a do neho vložil jeden html súbor a jeden xls súbor a okrem interných informácií tak dal svetu na známosť kompletný zoznam mobilných čísiel a mailových adries všetkých zamestnancov na Slovensku aj v zahraničí.

Takže je v SuperFirme úplne bežné, že niekomu zazvoní mobil a na druhej strane namiesto kolegu, ktorý potrebuje nejakú informáciu, je predajca z callcentra. Super, nie? Hlavne, že šéf IKT je inžinier a jeho najlepší kamoš je kolega a syn topmanažéra Superfirmy.

Vnútropodnikové smernice, zoznam mailov, núdzové čísla a iné dôverné informácie sú v každej slušnej firme dostupné len z vnútornej siete a/lebo chránené prístupovým kódom. Len SuperFirma to má poriešené tak, že za názov ich internetovej domény stačí zadať lomítko a slovo „intranet“. A ktovie, možno takých firiem je viac?

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.