web analytics

Osobný blog

Každý chce vaše dobro. Nedajte si ho vziať!

Hrkofest 2013 ohrozený

Autor: admin - jún• 11•2013

Hrkofest 2013 ohrozený Tohoročný Hrkofest, ktorý sa mal konať 21. a 22. júna na letisku Sklabiná, je ohrozený. Tradícia, ktorú plánoval organizátor rozvinúť, sa nestačila ani naštartovať a zrejme je po nej. Môže za to firma v názve festivalu hudby a chlastu, ktorá teraz rieši úplne iné problémy.

Firma Hrko holding, táto superfirma, ktorá stála za festivalom a podľa ktorej sa aj volá, prevádzkovala okrem firiem na produkciu a balenie vajec predávaných pod názvom Begokon v maloobchodnej sieti aj predajný areál potravín a potrieb do domácnosti spolu s penziónom, krčmou a reštauráciou pod názvom Babičkin dvor. A tak zrejme niekoho napadlo zvýšiť obrat a tým aj zisk usporiadaním festivalu.

Aj na rok 2013 je naplánovaný Hrkofest, aj tento rok ponúkali zamestnancom vstupenky so zľavou. Na facebookovej stránke festivalu to vyzerá, že sa všetci tešia na dávku hudby, moderátorských šplechov a chlastu, a podľa príspevkov aj deti zamestnancov, teda bývalých zamestnancov.

Prečo bývalých? Veľkolepé plány Hrko holdingu a jeho manažérov byť vo všetkom veľkým až najväčším skončili úplným prepustením všetkých zamestnancov všetkých firiem. Možno ste videli reportáže na TV Markíza o kanibalizme sliepok na farmách spoločností z holdingu, pretože nedostávajú žrať to, čo by potrebovali. Pravda, keď nie sú peniaze, nie je ani krmivo a potom nie sú ani tržby. A potom leasingovky berú firme autá nákladné aj osobné. Ba šuškalo sa čosi o rozoberaní zariadenia penziónu U babičky. Pre problémy s financovaním, keďže asi úplne všetko bolo v holdingu na leasing alebo úver, sa vedenie holdingu rozhodlo prepustiť všetkých zamestnancov všetkých spoločností. Teda tých, ktoré mali problémy s odbytom či financovaním ale aj tých, ktoré mali odbyt zaistený.

Nemyslím si, že by spolumajitelia sa rozhodli seknúť s podnikaním. Skôr mám pocit, že sa rozhodli seknúť s niektorými firmami a nechať dlhy voči štátu na daniach či voči bankám za úvery nejak „vyšumieť“ a „podnikať“ niekde inde a s niečím iným, ako býva v tejto krajine zvykom. A tých pár sto zamestnancov? To predsa nie je ich problém… Rovnako ako meškajúce výplaty, ktorých sa možno ľudia už ani nedočkajú. A keby sa s firmami o ne súdili, kto vie, ako to celé dopadne, keďže sa o firmu zaujíma polícia…

No a v tejto situácii choďte na Hrkofest. Keď nie sú zaplatené odvody za zamestnancov, ktorým boli v jarných mesiacoch strhnuté z výplat, bude na zaplatenie účinkujúcich alebo piva? Ja byť dodávateľom, tak tejto firme na faktúru nepredám ani klinec.

A ako zamestnanec, ktorý ku koncu mája dostal so stovkami iných kolegov hromadné výpovede, mali by ste chuť zabávať sa na festivale firmy, ktorá vám stále dlží mzdu? A platiť jej vstupné a konzumné? Ako dieťa takéhoto bývalého pracovníka by ste sa boli schopní zabávať? Ako sused by ste podporili firmu, ktorá sa takto zachovala k vašim známym? A zniesli by ste kontrolu z daňového úradu, ktorá by overovala vydávanie bločkov za pivo a párky na festivale? Riskovali by ste pohyb exekútorov v areáli festivalu?

Môžete sledovať príspevky pomocou RSS 2.0. Kommntáre a pingy sú aktuálne uzamknuté.